Doğru Zamanda Doğru Beslenme!

Doğru Zamanda Doğru Beslenme!

Tükettiğiniz gıdaları doğru biçimde planlarsanız kaslarınızı harekete geçirebilir ve fark edilir şekilde gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Günümüzde hala, kas geliştirmenin en iyi yolunun sadece sıkı çalışmak ve akıllıca beslenmek olduğu düşünülüyor. Gerçekten de bu mantıklı ilişkinin onlarca yıldır dünyanın her köşesindeki spor salonlarında kanıtlandığını söyleyebiliriz. Ancak, tıpkı insanoğlu gibi bilim de sürekli gelişimini devam ettiriyor ve yeni buluşlar hayranlık uyandırıcı şekilde antrenman programlarındaki yerlerini alıyor.

Eğer kaslara günün kritik zamanlarında doğru miktarlarda doğru yakıtı verirseniz spor salonundan çıktıktan çok sonra bile onları büyümeye teşvik edebilirsiniz.

Takviyelerden oluşan sıvı öğünler:
Besin takviyelerinden oluşan sıvı öğünler, bu kas geliştirici sürecin temelini oluşturur. BCAA’lar, izole ve hidrolize proteinler gelişim için ihtiyaç duyulan hızlı tetiklemeyi sağlamak için hızlı bir şekilde sindirilirler.
Ayrıca içeceğinize hızlı sindirilen bir karbonhidrat eklemek güçlü bir takviye yaratacaktır. Maksimum etki için, dekstroz, maltodekstrin veya Vitargo gibi emilimi hızlı olan kaynakları tercih ederek, proteinlerin itici gücünün anabolik etkisini artırabilirsiniz.

Vücut uyandıktan hemen sonra katabolik olarak tanımlanan konumdadır ve doğru karbonhidratlar mevcut olup gerekli korumayı sağlamazlarsa, değerli amino asitleri yok edecektir. Bu aşama tüketilecek olanlar, basit proteinler ve basit karbonhidratlardır. Bunları suyla karıştırılmış olarak hazırlayabilirsiniz.

UYANIR UYANMAZ:
25 GR PROTEİN

15 GR HIZLI SİNDİRİLEN KARBONHİDRAT
1 LİTRE SU

Burada whey protein tüketilmesi büyüme için ihtiyaç duyulan amino asitler bakımından oldukça önemlidir. Bundan 45 dakika sonra iyi bir öğün yemelisiniz.

ANTRENMAN ÖNCESİ:
(Başlamadan 10 dakika önce)
10 G BCAA
25 G HIZLI SİNDİRİLEN KARBONHİDRAT
500 ML SU

BCAA’lar hızlı sindirilme özellikleri nedeniyle tercih edilirler. Güçlü ama kısa ömürlüdürler, bu nedenle antrenmandan sonraki 30 dakika içerisinde yeniden almanız gerekebilir.

ANTRENMAN SONRASI -1:
(Antrenmandan sonraki 30 dakika içinde)

25 GR PROTEİN
50-70 GR HIZLI SİNDİRİLEN KARBONHİDRAT
1 LİTRE SU

Hızlı sindirilen whey proteini, hızlı bir tetiklemenin yanı sıra, size ekstra büyüme için gerekli amino asit desteğinin tamamını sağlar.

ANTRENMAN SONRASI-2
[Antrenman Sonrası-1’den 45 dakika sonra]
10 GR BCAA

10 GR HIZLI SİNDİRİLEN KARBONHİDRAT
500 ML SU

BCAA’lar, bir önceki öğünle alınan whey proteinin yapı taşlarını kullanarak, ekstra büyüme için hızlı etki sağlamaya yardımcı olurlar.

ZAMANLAMA
Henüz yeni uyanmış ve kendinize tam olarak gelememişken gece boyu sürmüş olan açlığı sona erdirecek ve günün büyüme sürecini bir patlamayla başlatacak ilk tetikleyici öğününüzü almalısınız.

Diğer takviye öğününü ise, antrenmandan 10 dakika önce tüketmelisiniz. Bu öğün sayesinde karbonhidratlarca uyarılmış insülin salgılanacak ve bu size ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi fazlasıyla vererek, besinlerin, çalışan kaslara ulaşımını kolaylaştıracaktır. Antrenman öncesi alınan protein ve karbonhidratların kanda ani yükselişi, olabilecek en yüksek anabolik takviyeyi sağlar. Daha da iyisi, bunlar “en güçlü kan dolaşımı uyarıcısı” unvanına da sahiptir.

Antrenman büyümeyi teşvik eden tetikleyicilerden sadece bir tanesi. Ancak hem antrenman öncesi hem de sonrası doğru şekilde beslendiğinizde, kas büyümesini tetikleyecek üç büyük sinyali birleştirmiş oluyorsunuz ve bu üçlü etkinin kas kütlesi kazanımı açısından önemi çok büyük. Bu öğünleri ayarlayıp tüketmek son derece kolaydır ve size ekstra bir iş yükü getirmeyecektir.

Bigjoy Sports Aol+Zma

Bigjoy Sports Aol+Zma 124 Kapsül

330,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports Beef & Whey

Bigjoy Sports Beef & Whey Çikolata 1088g

1.090,00 TL

DETAYLI İNCELE