Hakkımızda

Farmatek olarak 1996 yılında, herkesin daha sağlıklı yaşamasına yardımcı olmak üzere yola çıktık. Sunduğumuz ürünler ve sektöre getirdiğimiz yenilikler ile, Türkiye’de sağlıklı beslenme ve fit yaşama konseptlerinin öncüsü olduk.

En büyük amacımız, vitaminler, kalorisi kısıtlanmış gıdalar, beslenme takviyeleri, fonksiyonel gıda, anti-aging çözümleri ve sporcu destek ürünleri ile yaşam kalitenizi artırmaya yardımcı olmak. Bu hedefe ulaşabilmek için doktor, eczacı, gıda mühendislerinden oluşan konusunda uzman ve profesyonel bir çalışma ekibimiz bulunuyor. Sadece pazarın ihtiyaçlarına cevap vermekle kalmıyor, yeniliklere imza atarak dünyada sektörümüzün öncüsü olmaya devam ediyoruz.

Ürün geliştirme ve üretim sürelerimizi sürekli iyileştirme ilkesi (Kaizen felsefesi) doğrultusunda devam ettiriyoruz. Ürünlerimizin üretim esnasında kullanılan ham maddelerin tercihi, satın alınması ve depolanması sırasında ve üretim sürecinde mutlak kalite en önem verilen kısımdır. Ürün portföyümüze katacağımız geniş ve kaliteli ürün yelpazesi kadar, müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.

Farmatek olarak geniş ürün yelpazemizle Türkiye’de 17 bin eczanede, Migros, Macro Center, Watsons, Carrefour, Real ve Metro hipermarket raflarında yer alıyoruz.

Kilometre Taşları

1996

Türkiye’nin ilk vitamin, mineral ve sporcu ürünleri ithalatçısı ve distribütörüyüz.

1997

Türkiye’nin ilk gıda takviyesi ve sporcu ürünleri mağazası olan “Gold’s Nutrition Shop”u açtık.

 

2003

Distribütörlüğümüzdeki LifeTime Vitamins, binlerce eczaneye ulaşarak Türkiye’nin en büyük ikinci gıda takviyesi markası haline geldi.

2006

Johnson & Johnson markası olan ve ABD’nin en popüler tatlandırıcısı Splenda’nın Türkiye resmi distribütörü olduk. Kısa bir süre içinde Splenda, İngiltere’den sonra Avrupa’daki en büyük Pazar payına Türkiye’de sahip oldu.

2008

ABD’nin popüler zayıflama ürünleri üreten ZeroSHOT’ı tüketiciler ile buluşturduk.

2009

Dünyanın en büyük sporcu beslenme markası olan Muscletech’in Türkiye distribütörü olduk.

2010

ABD’nin en büyük fitness dergisi Muscle & Fitness’ı Türkiye’de okurlar ile hem basılı hem de online olarak buluşturduk. Sağlıklı yaşam ve beslenme alanlarında en çok okunan yayınlardan biri haline getirdik.

2010

Türkiye’de protein bar sektörünün öncüsü olduk. Dünyanın en büyük üreticileri ile çalışarak içerik anlamında eşsiz ürünleri tüketiciler ile buluşturduk. Protein barların sağlıklı beslenme ve fit yaşamın bir parçası olabileceğini kitlelere aktardık.

2015

Bigjoy Sports markasını tüketiciler ile buluşturarak supplement sektöründe yeni bir sayfa açtık.

2015

Türkiye’nin ilk protein ilaveli fonksiyonel gıda kategorisini ürettik ve süpermarketlerde tüketiciler ile buluşturduk.

2018

İçime hazır sıvı, toz, tablet ve bar formunda kolajen desteği sunan Suda Collagen ile eczane raflarındaki yerimizi aldık. Kısa sürede kolajen pazarının lider ve en popüler markası olduk.

2020

Başka yerde bulamayacağınız formüller içeren Suda Vitamin serisi ile Türkiye genelinde eczanelerde yerimizi almaya başladık.

Yeniliklere Devam

Sağlıklı yaşam ürünleri ve sporcu besinleri sektöründe bir marka olan Farmatek tüketiciler için güvenin adıdır.

 
17000
üzerinde mutlu eczane
 
1600
üzerinde mutlu bayi
 
550
üzerinde mutlu spor salonu
 
22
yıllık deneyim

Yüzbinlerce Mutlu Müşteri