PROTEİN TOZU

Protein Tozu Nedir? Neden Kullanılır?
Protein kaynaklarının (peyniraltı suyu, et proteini, soya proteini) hidrolize, izole ve konsantre gibi özel üretim teknikleri ile ayrıştılması sonucu ortaya çıkan gıda takviyeleridir. Bu özel üretim teknikleri protein tozunun kalitesini ve vücut tarafından ne kadarının kullanılabileceğini belirler. Alınan proteinin daha hızlı ve kaliteli bir şekilde vücut tarafından kullanılmasına destek olur.

Protein Tozu Çeşitleri

  • Whey Protein

Whey protein tozu, peynir altı suyundan izole, hidrolize ve konsantre üretim yöntemleri ile elde edilir.  Vücut tarafından proteinin daha hızlı ve kaliteli kullanılmasını destekler. Emilim sürecinin hızlı olması ve sindirim kolaylığı sağlaması sebebiyle antrenman sonrası sporcuların en çok tercih ettiği gıda takviyesidir.  Amino asit profili bakımından zengin olması kas gelişim sürecini desteklemeye yardımcı olur.

  • Et Proteini

Et proteini tozu, izole, hidrolize ve konsantre üretim yöntemleri ile kırmızı etten elde edilir. En değerli protein kaynaklarından biri olan et protein tozu, özel üretim yöntemleri ile hızlı emilim ve kolay sindirim imkanı sağlar.

  • Bitkisel (Vegan) Protein

Bitkisel kaynaklardan elde edilen bitkisel proteindir. Vegan ve vejetaryen kullanımına uygundur. Protein kaynaklarını çeşitlendirmek isteyen sporcular içinde tercih edilebilir. 

İndirimli
%15
İndirim
OZAN 1 #Kas Kütlesi

OZAN 1 #Kas Kütlesi

1.680,00 TL 1.428,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%15
İndirim
MARCUS 1 #Kas Kütlesi

MARCUS 1 #Kas Kütlesi

2.350,00 TL 1.997,50 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%15
İndirim
OZAN 2 #Kas Kütlesi

OZAN 2 #Kas Kütlesi

3.040,00 TL 2.584,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports BIGWHEYGO Whey Protein

Bigjoy Sports BIGWHEYGO Whey Protein 33g

55,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports Mass Attack

Bigjoy Sports Mass Attack Çikolata 3000g

1.650,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports Beef & Whey

Bigjoy Sports Beef & Whey Çikolata 1088g

1.090,00 TL

DETAYLI İNCELE
%15
İndirim
MARCUS 2 #Kas Kütlesi PRO