Direnç Bandı ile Omuz Antrenmanı

Direnç Bandı ile Omuz Antrenmanı

Elastik antrenman bantları doğru kullanıldığında hemen her egzersizde dumbbell’ların yerini alabilirler (hatta daha etkili de olabilirler). Band lateral raise’i bir deneyin ve nasıl hissedeceğinizi görün.

Yakıcı Etkisi
Lateral raise can yakan bir harekettir, can yakmasının nedeni de zor olması, setleri bitirebilmek için fazladan gayret sarf edilmesini gerektirmesidir. Bantla çalışırken dikkat ve azminizin daha da fazla olması gerekir çünkü dumbbell’lardan farklı olarak bantlar üst noktada hareketi daha da zorlaştırırlar. Sonuç olarak omuz kaslarınızdaki yanma hissinin gelmesi uzun sürmez.

Başlangıç
Bant çalışmasında yeniyseniz nispeten hafif dirençli bir elastik bant seçin. Bandı yere serin, ayaklarınız omuz genişliğinde açık halde ve bandın iki tarafı da eşit uzunlukta olacak şekilde üzerinde ayakta durun. İki elinizle iki ucundan tutun ve avuçlarınız bacaklarınızın yanında dik durun. Dirseklerinizi hafif bükülü tutarak kollarınızı elleriniz omuz hizasına gelene kadar yanlara doğru açın. Kollarınız yükseldikçe bandın gösterdiği direnç artacağından her tekrara bandın üst noktadaki maksimum direncine hazırlıklı olarak başlamanız gerekir. Lateral raise gibi yardımcı hareketlerde bantları, dumbbell’ın yedeği olarak düşünün. Normal bir omuz gününde antrenmandaki herhangi bir dumbbell hareketinin bantlı türevini yapabilirsiniz. Ya da salon olmayan bir yerde yanınızda taşıyıp istediğiniz yerde yapabilirsiniz.

DİRENÇ BANTLI OMUZ ANTRENMANI

MILITARY PRESS:
3 x 10
UPRIGHT ROW: 3 x 10
SHRUG: 3 x 15
BAND LATERAL RAISE: 3 x 12

Not: Setlerin arasında 45 saniye dinlenin

Bigjoy Sports BCAABIG

Bigjoy Sports BCAABIG Ananas 589g

760,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports Creamix 7000

Bigjoy Sports Creamix 7000 Aromasız 350g

830,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports ZMA

Bigjoy Sports ZMA 120 Kapsül

260,00 TL

DETAYLI İNCELE