KOMBİNASYONLAR
KAMPANYALAR
https://www.onthego.com.tr
  • Bigjoy Sports ZMA
AROMASIZ
EKONOMİK ALTERNATİF
ÜCRETSİZ KARGO

Bigjoy Sports ZMA

S. K. Tarihi:01/01/2024
Gramaj: 120 Kapsül
Hediye:
Hediye Seçiniz
  • 129,00 TL

Havale / EFT 122,55 TL
Bu ürün 2,58 TL BigPara kazandırır
Bigjoy Sports ZMA
120 kapsül
Erkeklerin en büyük yardımcısı
Gelişimini destekle
Yüksek hammadde kalitesi
Ürün Bilgisi

Bigjoy ZMA nedir?
ZMA çinko, magnezyum ve B6 vitamininden oluşan mineral bir gıda takviyesidir.

ZMA’nın antrenmandan sonra yıpranan kasların toparlanmasın, kas sentezinde rol oynadığı ve bunların sonucunda güç artışına yardımcı olduğu klinik araştırmalar ile desteklenmektedir. ZMA ayrıca uyku düzenine yardımcı olur. İçeriğindeki B6 vitamini de enerji desteği sağlayabilir.

ZMA’nın faydaları nelerdir?
ZMA’nın öncelikle bir mineral takviyesi olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Her ürün kreatin ya da preworkout’lar gibi etkisini kullandıktan kısa bir süre içerisinde hissettirmez. En başta vitamin-mineral ürünleri bu tarz ürünlerle kıyaslamak büyük bir haksızlık olacak ve düzenli kullanımda elde edeceğiniz faydalardan sizi mahrum bırakacaktır.

ZMA yaygın bilinenin aksine direkt olarak bir erkeklik hormonu artırıcı değildir ama araştırmalar ZMA’nın yoğun antrenman döneminde yüksek T-seviyelerini korumakta yardımcı olabildiğini göstermektedir.  

Çinko ve magnezyum, vücudumuzda protein sentezi gibi pek çok reaksiyon için kritik öneme sahip enzimlerin üretiminde kullanılır. Bu enzimler metabolizma hızını, kas ve kemik sağlını doğrudan etkiler.  

Eğer anabolik hormonlara etkisini öğrenmek istiyorsanız Batı Washington Üniversitesi'nde erkekler Kolej Basketbol Turnuvası’nda (NCAA) mücadele eden profesyonel basketbol oyuncuları arasında yapılmış 8 haftalık araştırmaya buradan bakabilirsiniz1. Her gece ZMA alan grup ile plasebo alan grup karşılaştırılmış ve ZMA alanlarda erkeklik hormonu düzeylerinde yüzde 30’luk bir artış gözlenmiş, plasebo alan grupta ise erkeklik hormonu seviyelerinde yüzden 10’luk bir düşüş gözlenmiş. Ayrıca ZMA alan grup daha kaliteli bir uyku düzenine sahip olmuşlar.

Bir başka araştırma da Konya 2007 yılında Selçuk Üniversitesi’nde tae-kwon-do sporcuları arasında yapılmış ve  dört haftalık çinko desteğinin, dinlenme sırasında ve egzersiz sonrasında erkeklik hormonu düzeylerini artırdığı görülmüş. Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz. 

Nasıl Kullanılır?
Yatmadan önce 3 kapsül alabilirsiniz.

Benzer Ürünler

Bigjoy Vitamins Vitamin D3

Bigjoy Vitamins Vitamin D3 100 Tablet

55,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Vitamins Omegabig

Bigjoy Vitamins Omegabig 50 Sofgel

85,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Vitamins Biotin

Bigjoy Vitamins Biotin 60 Tablet

55,00 TL

DETAYLI İNCELE

Üye Yorumları

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Doğrulama Kodu