KOMBİNASYONLAR
KAMPANYALAR
İzometrik Kas Gelişimi

İzometrik Kas Gelişimi

Hızlı kas yapmanın bir yolunu biliyoruz ama peşin peşin söyleyelim bu yöntem pek hoşunuza girmeyecek. Çünkü ağır kilolar kullanmasanız bile kaslarınız cayır cayır yanacak. 

 

Hala denemek istiyor musunuz? Buna “set arasında izometrik hareket” deniyor. Yani bir pozisyonda hareketsiz durduğunuz hareketler. Örneğin sırt gününde aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz.

 

Wide-grip seated row yapacak şekilde hazırlanın ve ağırlığı göğüs kafesinize doğru çekin. Beş saniye durun, daha sonra beş normal tekrar yapın, son tekrara geldiğinizde beş saniye daha durun. Yani iki tane izometrik tekrarın arasında 5 tekrar (toplam 7 tekrar) yapacaksın. Toplamda dört set yapın.

 

Peki izometrik hareketler neden işe yarar? Çünkü önemli olan baskı altında geçen süredir. Kaslar ne kadar uzun süre çalışırsa vücut onların baskıyı kaldırabilmesi için daha çok gelişmesi yönünde o kadar çok mesaj alır.

 

Peki izometrik hareketleri sadece sırt kaslarında mı kullanabilirsiniz? Hayır Set sırası izometrikler bu kas grupları için de uygundur.

 

Göğüs

Dumbbell bench press’te ağırlığı alt noktada beş saniye tutun. Ağırlığın göğüs kaslarınızı esnetmesine izin verin. Tutarken kaslarınızı kasın, daha sonra beş tekrarlı press yapın ve bu şekilde tekrar edin.

 

Bacaklar

Leg press yapın ve alt noktada beş saniye durun. Dizlerinizin 90 derece olduğu konumdan aşağı inmeyin. Beş tekrar press yapın ve tekrar edin.

Bigjoy Sports Predator

Bigjoy Sports Predator Orman Meyveli 510g

830,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports BCAAPro 4:1:1

Bigjoy Sports BCAAPro 4:1:1 Elma 400g

600,00 TL

DETAYLI İNCELE