Üst Göğüs Kaslarını Geliştirecek Hareket

Üst Göğüs Kaslarını Geliştirecek Hareket

Üst göğüs geliştirilmesi zor bir bölgedir. Incline bench press en çok yapılan üst göğüs egzersizi olduğu halde araştırmalar sanıldığı kadar etkili olmadığını ortaya koymuştur. Avustralyalı bilim insanları, incline bench press yapmanın üst göğüsteki kas aktivitesini düz sehpada geleneksel bench press’ten sadece yüzde 5 daha fazla artırdığını tespit etmişlerdir.

 

Yine benzer bir araştırmada, Kanadalı araştırmacılar omuz hizasından daha geniş tutuşla reverse-grip bench press yaptıklarında üst göğüsteki kas aktivitesinin, üstten tutuşla normal bench press yaptıkları zamana kıyasla yüzde 30 arttığını bildirmişlerdir.

 

Biz de bu verilerden yola çıkarak size yeni bir öneri hazırladık. Hem incline bench press hem de reverse-grip bench press üst göğüsteki kas aktivitesini artırdığı için onları birleştirin.

 

 

Reverse-grip incline bench press yapmak için sırt üstü bir incline bench’e uzanın ve barı alttan tutuşla omuz hizasından daha geniş bir şekilde kavrayın. Bir partner barı yerinden çıkarmanıza yardımcı olsun, barı yavaşça göğsünüze doğru indirin, ardından bar üst noktada tam üst göğsünüzün üzerinde olacak şekilde kaldırın.

 

Kazancınız 237,60 TL
Bigjoy Sports BIGWHEY Whey Protein Classic

Bigjoy Sports BIGWHEY Whey Protein Classic Muz 2376g 72 Servis

1.980,00 TL 1.742,40 TL

DETAYLI İNCELE
Kazancınız 114,00 TL
Bigjoy Sports BCAABIG

Bigjoy Sports BCAABIG Karpuz 589g

760,00 TL 646,00 TL

DETAYLI İNCELE
Kazancınız 97,50 TL
Bigjoy Sports Amino Reaal

Bigjoy Sports Amino Reaal Portakal 420g

650,00 TL 552,50 TL

DETAYLI İNCELE