Power Clean Nasıl Yapılır?

Power Clean Nasıl Yapılır?

Power clean, patlayıcı kuvveti, genel gücü ve dayanıklılığınızı artırmak için yapabileceğiniz en iyi hareketlerden birisidir. CrossFit gibi fonksiyonel antrenman türlerinin popülerliğinin artması sayesinde bu hareket tüm salonlarının da vazgeçilmezi haline gelmiştir.


Faydaları saymakla bitmez çünkü clean, hız ve kuvvetin aynı anda kullanımını gerektirir. Ancak uyaralım, başlar başlamaz ağır kilolarla çalışabileceğiniz bir hareket değildir. Tüm olimpik kaldırışlarda olduğu gibi gibi teknik, kaldırdığınız ağırlıktan ve tekrar sayılarından çok daha önemlidir.
 

Power Clean’i CorssFit antrenmanlarının dışında yapabilirsiniz. Eğer bu şekilde çalışacaksanız, hareketin her safhasında bacaklar fazlasıyla olaya dahil olduğu için power clean’i bacak gününde ilk hareket olarak yapın. Bu, yorulduktan sonra yapılacak bir hareket değildir.

 

 

Power Clean nasıl yapılır?

Yere koyduğunuz (ağırlık yüklü) bir barı omuz genişliğinden az açık şekilde üstten tutuşla kavrayın. Sırtınızdaki kavisi koruyarak hızla doğrulun ve shrug yapın; bu, bir momentum yaratır. Ardından bar omuzlarınıza doğru kalkarken barın altına geçip squat yapar gibi dizlerinizi kırın ve bu esnada dirsekleriniz ileriyi gösterecek şekilde bileklerinizi döndürün, bu sayede barı çeyrek squat konumunda “yakalayabilirsiniz.” Bu, bir tekrardır.

Kazancınız 124,50 TL
Bigjoy Sports Predator

Bigjoy Sports Predator Karpuz 510g

830,00 TL 705,50 TL

DETAYLI İNCELE
Kazancınız 114,00 TL
Bigjoy Sports BCAABIG

Bigjoy Sports BCAABIG Ananas 589g

760,00 TL 646,00 TL

DETAYLI İNCELE