Spor Yapıyorsanız Almanız Gereken Vitaminler

Spor Yapıyorsanız Almanız Gereken Vitaminler

İster kilo vermeyi ister daha hızlı kas kazanımı elde etmeyi hedefliyorsanız ve bir de düzenli olarak spor yapıyorsanız vücudunuz daha fazla desteğe ihtiyaç duyar. Vücudunuzu desteklemede makro besinler (protein, karbonhidrat ve yağ) kadar mikro besinler de (vitamin ve mineraller) kritik önem taşır. İşte ihtiyacınızı karşılayacak vitaminler:

Spor yapıyorsan bağışıklığını desteklemen şart!

Effer C bağışıklık sistemimizin en çok ihtiyaç duyduğu 3 içerik olan C vitamini, D vitamini ve çinkoyu birlikte içerir.

Sporcular için özel olarak tasarlanmış multivitamin!

Multibig’in diğer vitaminlerden en büyük farkı, aktif yaşayan kişiler için özel hazırlanmış bir formüle sahip olmasıdır. Çalışan kasların ihtiyacını karşılamak için başka hiçbir yerde bir arada bulamayacağınız vitamin, mineral, amino asit ve bitki ekstraktlarını olması gereken miktarlarda sunar. Bu zengin içerik, protein sentezini ve enerji üretimini arttırmaya destek olurken sizi hedefinize bir adım daha yaklaştırır.

Erkeklere özel formül!

Erkekler için hazırlanmış eşsiz bir içeriğe sahiptir. T- seviyesinin korunmasına yardımcı olacak, Tirbulus Terrestris (demir dikeni bitkisi) ve L-Citrulline dahil olmak üzere en önemli 6 bitkisel içeriğe sahiptir.

Gelişimin vazgeçilmezi!

ZMA’nın antrenmandan sonra yıpranan kasları toparlayabilmesi için kas sentezinde önemli rol oynadığı ve bunun sonucunda güç artışına yardımcı olduğu klinik araştırmalar ile desteklenmektedir. ZMA ayrıca sağlıklı ve düzenli bir uyku uyumanıza yardımcı olur. İçeriğindeki B6 vitamini de normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.

Diyet ve beslenme planınızı destekleyin!

Omega-3 yağ asitleri, enflamasyonu ve insülin direncini azaltabilir. Metabolizma üzerinde olumlu etkileri vardır. Araştırmalar bazal metabolizmayı artırdığını ve doğal olarak harcanan kalori miktarını yükselttiğini göstermektedir. Düzenli bir diyet ve beslenme programı ile yağ yakımını destekleyebilir.

Spor yaparken
probiyotik kullanmak faydalıdır!

Probiyotikler vücudumuzda yeterli sayıda bulunursa kilo vermeye, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve sindirimi iyileştirmeye yardımcı olur. Menbiotic erkeklere, Fembiotic ise kadınlara özel olarak dizayn edilmiş probiyotik suşları içerir.

Eklem ve Tendonlarını Güçlendir

Günümüzde pek çok kişi eklem ağrılarından yakınmaktadır. Bu ağrılar eklemlere ve tendonlara yük bindiren aktiviteler ya da yaşlanma sonucunda oluşan yıpranmadan kaynaklanabilir. Suda Collagen FXONE’ın içerisinde eklem ve bağ dokusu için faydalı iki patentli kolajen mevcuttur: Tendoforte ve Fortigel. Fortigel’in eklem ve kıkırdak sağılığı üzerindeki olumlu etkisi araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Tendofort ise tendonlardaki tahribatı gidermekte yardımcıdır.