KOMBİNASYONLAR
KAMPANYALAR
Hızlı Kilo Alma: Kazein Protein Tozu + Ekinezya

Hızlı Kilo Alma: Kazein Protein Tozu + Ekinezya

Neden kazein kullanmalısınız?

Kazein proteini (casein protein tozu), kendisi gibi bir diğer süt proteini olan whey proteininden çok daha yavaş sindirilir. Bu nedenle çoğu sporcu yavaş sindirilen kazeinin onları whey protein tozundan çok daha uzun süre tok tutacağı gibi bir görüşe sahiptirler. Yine de Surrey Üniversitesi’nden (Guildford, İngiltere) araştırmacılar, aksinin doğru olduğunu ortaya çıkarmışlardır. Araştırmaya göre açık büfede diledikleri kadar yemek yemeden 90 dakika önce kazein proteini tüketen denekler whey tükettikleri zamana kıyasla daha fazla acıkmış ve daha fazla yemişlerdir. Peki, neden böyle olmuştur? Kazein, iştahı kapatan hormonların seviyesini whey kadar arttırmaz. Bu sayede kilo almak isteyen kişiler için yararlı bir proteindir.

Neden ekinezya kullanmalısınız?

Bu bitkinin soğuk algınlığı ve gribe karşı vücudun direncini arttırdığını duymuş olmalısınız. Ama iştah arttırıcı niteliğinden muhtemelen haberiniz yoktur. Ekinezyada alkylamide denilen ve iştah kontrolüyle ilgili olan cannabinoid reseptörleriyle etkileşim halinde olan bir bileşik bulunur. Alkylamideler, reseptörlerle etkileşime geçerek açlığı arttırır ya da Cannabis sativa (marihuana) gibi “atıştırma” isteğini arttırır. Sıklıkla bir şeyler atıştırmak kütle yapmak isteyen, zor kilo alanlar için çok önemlidir. Çünkü kaliteli kalori kas büyümesinin önemli bir parçasıdır. Ek olarak bağışıklık sisteminizi en üst düzeyde işler halde tutarak sağlığınızı korur ve bu sayede antrenmanlardan geri kalmanıza engel olur.

Böyle kullanabilirsiniz: Ara öğünlerde 20-40 gram kazein proteini tozu ve öğünlerden hemen önce 800-1200 mg ekinezya tüketebilirsiniz.