Fıstık Ezmeli Protein İçeceği

Fıstık Ezmeli Protein İçeceği

Fıstık ezmesi, süt ve protein tozu... Bundan daha güzel bir karışım olabilir mi? 

 

Antrenmandan sonra içtiğiniz protein içeceğine seviye atlatmak istiyorsanız size lezzetine bayılacağınız bir tarif hazırladık. Tek ihtiyacınız olan şey, fıstık ezmesi, süt, kakao ve protein tozu.


Tercihinize bağlı olarak yağlı ya da yağsız süt kullanabilirsiniz. Kakao kullanımını da tercihinize bırakıyoruz. Ancak tavsiyemiz, kullanmanız yönünde. İçeceğinize çok hoş bir lezzet katacaktır. Üstelik kalori değeri de yüksek değildir. 1 tatlı kaşığı kakaoda yaklaşık 12 kcal bulunmaktadır.


Fıstık ezmesi ise karışıma sadece lezzet katmakla kalmayacak, besin değerlerini de yukarı taşıyacaktır. Fıstık ezmesi çok iyi bir omega 6, B3, B6, E vitamini kaynağıdır. Ve protein açısından zengindir.

İçeceğinizin besin değerleri, kullanacağınız süt ve protein tozu seçeneğine göre değişiklik gösterecektir. Biz tam içindeki sindirim enzimleri ile maksimum yararlanım sağlayan Bigwhey Classics whey protein tozu ile hazırladık.

 

Malzemeler (1 kişi için)

Bir bardak süt.

1 tatlı kaşığı kakao.

1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi.

1 ölçek protein tozu.

 

Yapılışı

300 ml sütü, 1 tatlı kaşığı kakao ve 1 kaşık fıstık ezmesini ekleyerek mikserde karıştırın. İsteğinize göre buz da ilave edebilirsiniz.

 

Besin değerleri

Enerji: 292 kcal

Protein: 38 gram

Karbonhidrat: 19.8 gram

Yağ: 12.6 gram