KOMBİNASYONLAR
KAMPANYALAR
https://www.onthego.com.tr
İndirimli
  • Bigjoy Sports Citrulline Malate
%12 İNDİRİM
AROMASIZ
İSTEDİĞİN
ÜRÜNE EKLE
TÜRKİYE'DE İLK
BENZERSİZ FORMÜL
KAZANCINIZ 34,68 TL
ÜCRETSİZ KARGO

Bigjoy Sports Citrulline Malate

S. K. Tarihi:01/04/2025
Gramaj: 300g
Hediye:
Hediye Seçiniz
  • 289,00 TL 254,32 TL

Havale / EFT 241,60 TL
Bu ürün 2,54 TL BigPara kazandırır
Bigjoy Sports Citrulline Malate
Aromasız
%100 saf
ATP üretimi
Yüksek antrenman performansı
Ürün Bilgisi

Sitrülin Malat Nedir?
Sitrülin malat, ilk kullanımda bile gözle görülür değişik sağlayan supplement’lerden biri olduğu için dünyada son dönemde popülaritesi iyice artan üründür. İsminden de anlaşılacağı üzere sitrülin’in malik asit ile bağlanmış halidir.

Bigjoy Citrulline Malate, %100 saf formda sitrülin malat sunar. Dilerseniz tek başına, dilerseniz başka bir takviyenin içerisine ekleyerek kullanabilirsiniz.

Faydaları nelerdir?
Pek çok kişi sitrülin malat amino asidini yorgunluk savaşçısı olarak nitelendirir. Bunun sebebi antrenman esnasında oluşan amonyak gibi toksik maddelerin vücuttan atılmasına destek olarak, kaslardaki yanma hissini ve yorgunluğu azaltmasıdır.

Aynı zamanda yağ ve glikojen depolarını kullanarak vücudunuzun ATP (enerji) üretimi hızlandırır ve böylece performansınızın yükselmesine, setler arasında toparlanma hızınızın artmasına yardımcı olur.  

Yapılan araştırmalar sitrülin malatın büyüme hormonu üretimi üzerinde olumlu etkiye sahip olduğunu göstermektedir. İçerisindeki sitrülin, arjinine çevrilerek GH hormonunun üretimi engelleyen başka bir hormonun salgılanmasına engel olur.  

Sitrülin vücut içinde arjinine dönüşür ve nitrik oksit miktarını yükseltir. Böylece kan damarları genişler, kan akışı artar.  Artan kan akışı ile beraber kaslara daha fazla besin, oksijen ve glikoz gider, yıpranan kasların onarımı ve yeni kas gelişimi hızlanır. Daha yüksek pump hissi oluşur.

Araştırmalar ne diyor?

Kas yorgunluğunu azaltabilir
Düzenli spor yapan erkekler üzerinde yapılan bir araştırmada, deneklere leg press, hack squat ve leg extension hareketlerini maksimum kaldırabilecekleri ağırlığın %60’ı ile tükenene kadar toplam 5 set yaptırıldı. Sitrülin malat kullanan grup, plasebo kullanan gruptan çok daha fazla tekrar sayısını tamamlayabildi. Araştırmayı buradan okuyabilirsiniz. 

Faydaları ağırlık çalışması ile sınırlı değil

Bisikletçiler üzerinde de yapılan araştırmalar, sitrülin malatın etkili olabileceğiniz gösteriyor. 10 denek üzerinde yapılan araştırmada sitrülin malat kullanan grubun, plasebo kullana gruba göre 10x15 saniyelik sprint’lerde çok daha fazla mesafe kat ettiğini ve daha fazla maksimum güç üretebildiğini (relative peak power) göstermektedir. Araştırmayı buradan okuyabilirsiniz. 

Benzer Ürünler

Bigjoy Sports Creabig Powder

Bigjoy Sports Creabig Powder 120g

219,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports Arginine Powder

Bigjoy Sports Arginine Powder 500g

210,32 TL 239,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports Betaine

Bigjoy Sports Betaine 120 Tablet

113,52 TL 129,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports Arginine Powder

Bigjoy Sports Arginine Powder 500g

210,32 TL 239,00 TL

DETAYLI İNCELE

Üye Yorumları

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Doğrulama Kodu