• Bigjoy Sports Citrulline Malate   300g
AROMASIZ
İSTEDİĞİN
ÜRÜNE EKLE
TÜRKİYE'DE İLK
BENZERSİZ FORMÜL
ÜCRETSİZ KARGO

Bigjoy Sports Citrulline Malate 300g

S. K. Tarihi:01/04/2027
Gramaj: 300g
Hediye:
Hediye Seçiniz
  • 520,00 TL

Havale / EFT 494,00 TL
Bu ürün 10,40 TL BigPara kazandırır
Besin Bilgileri
Porsiyon Büyüklüğü:1.04g
Porsiyon Sayısı:289
Her Porsiyon İçin Miktar
Sitruline Malat (2:1)/ Citruline Malate Malate (2:1) l- Sitrulin 1000 mg / 666,7mg
Vitamin C 40mg
Kullanım Bilgisi:Yetişkinlerin günde 1 servis (1,04 g ) ürünü 100 ml su veya sevdiğiniz bir içeceğe karıştırarak tüketmesi tavsiye edilir.
Aromasız
%100 saf
ATP üretimi
Yüksek antrenman performansı

Sitrülin Malat Nedir?

Sitrülin malat, ilk kullanımda bile gözle görülür değişik sağlayan supplement’lerden biri olduğu için dünyada son dönemde popülaritesi iyice artan üründür. İsminden de anlaşılacağı üzere sitrülin’in malik asit ile bağlanmış halidir.

Bigjoy Citrulline Malate, %100 saf formda sitrülin malat sunar. Dilerseniz tek başına, dilerseniz başka bir takviyenin içerisine ekleyerek kullanabilirsiniz.

Faydaları nelerdir?

Pek çok kişi sitrülin malat amino asidini yorgunluk savaşçısı olarak nitelendirir. Bunun sebebi antrenman esnasında oluşan amonyak gibi toksik maddelerin vücuttan atılmasına destek olarak, kaslardaki yanma hissini ve yorgunluğu azaltmasıdır.

Aynı zamanda yağ ve glikojen depolarını kullanarak vücudunuzun ATP (enerji) üretimi hızlandırır ve böylece performansınızın yükselmesine, setler arasında toparlanma hızınızın artmasına yardımcı olur.  

Yapılan araştırmalar sitrülin malatın büyüme hormonu üretimi üzerinde olumlu etkiye sahip olduğunu göstermektedir. İçerisindeki sitrülin, arjinine çevrilerek GH hormonunun üretimi engelleyen başka bir hormonun salgılanmasına engel olur.  

Sitrülin vücut içinde arjinine dönüşür ve nitrik oksit miktarını yükseltir. Böylece kan damarları genişler, kan akışı artar.  Artan kan akışı ile beraber kaslara daha fazla besin, oksijen ve glikoz gider, yıpranan kasların onarımı ve yeni kas gelişimi hızlanır. Daha yüksek pump hissi oluşur.

Araştırmalar ne diyor?

Kas yorgunluğunu azaltabilir

Düzenli spor yapan erkekler üzerinde yapılan bir araştırmada, deneklere leg press, hack squat ve leg extension hareketlerini maksimum kaldırabilecekleri ağırlığın %60’ı ile tükenene kadar toplam 5 set yaptırıldı. Sitrülin malat kullanan grup, plasebo kullanan gruptan çok daha fazla tekrar sayısını tamamlayabildi. Araştırmayı buradan okuyabilirsiniz. 

Faydaları ağırlık çalışması ile sınırlı değil

Bisikletçiler üzerinde de yapılan araştırmalar, sitrülin malatın etkili olabileceğiniz gösteriyor. 10 denek üzerinde yapılan araştırmada sitrülin malat kullanan grubun, plasebo kullana gruba göre 10x15 saniyelik sprint’lerde çok daha fazla mesafe kat ettiğini ve daha fazla maksimum güç üretebildiğini (relative peak power) göstermektedir. Araştırmayı buradan okuyabilirsiniz. 

Benzer Ürünler

Bigjoy Sports Argimax

Bigjoy Sports Argimax 120 Kapsül

380,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports Arginine Go!

Bigjoy Sports Arginine Go! 21 Servis

320,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports Creabig Powder

Bigjoy Sports Creabig Powder 420g

680,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports Arginine Go!

Bigjoy Sports Arginine Go! 21 Servis

320,00 TL

DETAYLI İNCELE

Üye Yorumları

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Doğrulama Kodu