Ağırlıksız Bir Crossfit Antrenmanı: Kelly

Ağırlıksız Bir Crossfit Antrenmanı: Kelly

Pek çok CrossFit antrenmanına gerçek kişilerin adı verilmiştir ve bu kişiler genellikle askerdir. “Kelly” ise CrossFit ana merkezinde çalışan, uluslararası seminerler ve müşteri hizmetleri ile ilgilenen Kelly Moore’un adını taşır.

Antrenmanın hikayesi de oldukça ilginç; CrossFit ateşi Kelly Moore’u 2003 Haziranında internette pullup’ını geliştirmek için araştırma yaparken crossfit.com’a denk geldiğinde sarmıştı. Birkaç yıl “message board”da gönüllü yönetici olarak çalıştıktan sonra 2008’de 19.5 yıl görev yaptığı polisliği bırakıp, Specialty Course takımı için tam zamanlı olarak çalışmaya başladı. “Yaptığım en doğru şeydi ve CrossFit için çalışmaktan çok mutluyum,” diyor Moore.
 

Kelly Zamana Karşı 5 Raond 
Koşu Box Jump Wall Ball
400 Metre 30 Tekrar 30 Tekrar

 

2003’de Greg Glassman, “Diane” (21-15-9 ile 100 kilo deadlift ve handstand pushup) adında bir antrenman yayınlandı ve Moore RX’d ağırlığı kullanıp 4:30 gibi mükemmel bir zamanlamayla antrenmanı bitirdi. Skorundan daha çarpıcı olan ise Moore’un kilosuydu: 52 kilo (yanlış okumadınız!). Ertesi gün message board’a Moore’un performansını öven mesajlar yağdı ama kendisi mütevazı davranarak şunları söyleyip övgüleri geçiştirdi: ”WOD sanki tam bana göreydi. İçinde koşu, Wall ball ya da box jump olan bir antrenman olsa çok kötü yapardım.” Ertesi gün Glassman “Kelly’i” yayınlandı –beş tur 400 metre koşu, 30 box jump ve 9 kiloluk top ile 30 wall ball. Moore’un skorunun alttan üçüncü olmasına şaşırmamak gerek. “Keşke ağzımı hiç açmasaydım,” demişti.
 

Egzersizlerin sayısı ve bileşimi bu WOD’u (antrenmanı) kahredici yapan şeydir. 400 metre koşudan sonra box jump yapmaya kalktığınızda nefes nefese kalırsınız. Box jump akciğerlerinizi yakar ve Wall ball yaparken de bacaklarınızda derman kalmaz.  

Bigjoy Sports Predator

Bigjoy Sports Predator Orman Meyveli 510g

830,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Sports BCAABIG

Bigjoy Sports BCAABIG Ananas 589g

760,00 TL

DETAYLI İNCELE